Генофонд. Пінакотека. Львів-2011

теґи: Генофонд.Пінакотека, Гудімов, Львівський Палац Мистецтв, Ягалерея

 

У січні 2010 року за ініціативи арт-центру Я Галерея і особисто куратора Павла Гудімова стартувала програма «Генофонд». Від початку це було дослідження молодого, незнаного пласту українського мистецтва, проте це дослідження не зупинилось на стадії спостереження-каталогізації, а має активну процесотворчу компоненту. Протягом року Павло Гудімов безпосередньо працював з кожним з учасників програми, і насправді виконував роль, відведену тьюторам в мистецьких академіях – рецензував, направляв, радив, що почитати-подивитися, знайомив з художниками, підказував ідеї для перших проектів.

Програма «Генофонд» розгортається у кількох напрямках. По-перше, це спільна робота куратора і художника над виставковими проектами. У 2010 році 6 генофондівців показали власні персональні проекти в стінах арт-центру Я Галерея, інші 4 – готують їх у 2011 році. Вагомим фактом також є їхня участь у групових кураторських проектах – виставки генофондlovekiev в Київській міській галереї «Лавра», «Моно» в запорізькій галереї «Ленін», не будучи обмеженими тематичними рамками є певним «зрізом» настроїв молодих художників, що на перетині виявляють універсалії.

«Генофонд. Пінакотека» – важливий крок на шляху інституалізації самої програми як культурного явища і кожного окремого художника. Павло Гудімов, куратор програми «Генофонд» та цієї окремої виставки, так описує її: «Назва виставки природно прийшла до мене після відвідання трьох Пінакотек у Мюнхені. Неймовірно цікаво спостерігати, як нове покоління художників знаходить опору в класичному європейському мистецтві, українській мистецькій традиції й оперує мовою, зрозумілою в глобальному світі. Емоційність, талант, винахідливість, сексуальність – складові нашої «Пінакотеки».

Проект вже розпочав своє виставкове життя у Вільнюсі, у виставковому центрі Вільнюської академії мистецтв Titanikas, і продовжить у багатьох інших містах і країнах.

Наступним містом на виставковому шляху «Генофонду» стане Львів. З 19 липня по 17 серпня у Львівському Палаці Мистецтв пройде масштабна презентація програми: поряд із роботами, створеними протягом останнього року, що розкривають художні стратегії їхніх авторів з різних боків, буде також створено низку site-specific об’єктів.

Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
Генофонд.Пінакотека
 
Сторінки: 41234next
    Ctrl →