категорії: кіно новина

Слабошпицький шукає «Плем’я»

теґи: Глухота, Мирослав Слабошпицький, бабло, кіно

СлабошпицькийУкраїнський режисер Мирослав Слабошпицький (на фото) із дебютним повнометражним ігровим фільмом «Плем’я» став єдиним вихідцем із Східної Європи, який увійшов у число переможців змагання на отримання ґранту від Фонду Хуберта Белса Міжнародного кінофестивалю у Роттердамі. Усього фонд, який підтримує кіно у країнах третього світу, виділив 24 ґранти. Їх отримають кінорежисери з 13-ти країн. Загальна сума «кінодопомоги» – 349 тисяч євро.

Раніше цей нідерландський фонд підтримував українського художника Ігоря Подольчака (із проектом Las Meninas) і кінорежисера Сергія Лозницю (із фільмом «Щастя моє»). Новий володар ґранту Мирослав Слабошпицький відомий гучними короткометражними роботами «Діагноз» та «Глухота», які два роки поспіль брали участь у конкурсній програмі кінофестивалю «Берлінале». Новий проект режисера отримав ґрант у категорії «Розробка сценарію». Як і «Глухота» фільм буде знято без слів, за участю глухонімих акторів, та розповість про життя підлітків – мешканців інтернату для дітей із порушенням слуху.

– Фільм створюватиметься у копродукції з відомою голландською кінокомпанією SNG-film, – розповів Мирослав Слабошпицький. – Оператором-постановником стане Річард Ван Оостерхуд, член Європейської Кіноакадемії, відомий голландський майстер, у фільмографії якого – близько 30 картин, відзначених нагородами найпрестижніших світових фестивалів – від Канна і «Берлінале» до Санденса і Торонто. За одну зі своїх останніх робіт «Вольфсберг» Ван Оостерхуд був визнаний «Найкращим голландським оператором 2008 року».

– Ідея повнометражки без слів виникла понад 10 років тому, – веде далі Слабошпицький. – Можливість реалізувати її отримав після «короткого метра» «Глухота». Зараз робота над проектом «Плем’я» – на етапі розвитку: написання остаточного варіанта кіносценарію, розкадрування, кастинг, вибір об’єктів для зйомок. Нових кінозірок шукаю по всій Україні – у театральних студіях і школах-інтернатах для слабочуючих. Найвірогідніше, склад акторів буде змішаним: це будуть як непрофесіонали – школярі та студенти, – так і хлопці з досвідом акторської роботи. Завершити стрічку плануємо до січня 2011 року.