категорії: театр новина

«Драбина 6 1/2» – театр під різними кутами

теґи: Львів, Фестиваль театру "Драбина"

драбинаЗ 25 по 28 листопада Львів перетвориться на зону відчуттів і роздумів, адже під гаслом «Відчувати і думати!» проходитиме Міжнародний театральний фестиваль-дискусія «Драбина» під порядковим номером 6 1/2.

Торік шостий фестиваль за кілька днів до відкриття «скосила» епідемія грипу, тож частину цьогорічної програми займатимуть вистави, заплановані торік.

Цьогорічна «Драбина»- це близько півсотні різноманітних заходів, серед яких, окрім театральних постановок, будуть читання п’єс, дискусії, обговорення, «круглі столи», презентації, лекції... Участь у фестивалі братимуть близько 30 театрів із різних куточків України, Польщі, Білорусі, Росії, Литви та Лівії, які покажуть усю палітру можливостей сучасного драматичного мистецтва, різноманітні театральні методи та напрями: японську техніку «буто», contemporary dance, експерименти із відео-артом… Вхід на усі вистави та акції – вільний.

Не обійдеться театральне шаленство і без спеціальних гостей, якими стануть ґданський театр Zielony Wiatrak з авторською постановкою «Хмародери», київська «Вільна сцена» з виставою «Роберто Зукко» та львівський «Театр у кошику» з відомою моновиставою «Річард після Річарда».

«Родзинкою» фестивалю стануть два дні (27-28 листопада) сучасної німецькомовної драматургії. Цей проект реалізується драбинаспільно з Гете-Інститутом в Україні. Одним із спецгостей стане Мартін Гекманнс, який входить у топ-100 найкращих німецьких драматургів і який дасть два майстер-класи зацікавленим театролюбам. Спеціально до його приїзду фестиваль «Драбина» підготував прем’єру – український переклад п’єси Мартіна Гексманна «Коли у світі з’являється людина». Другим гостем стане відомий театральний діяч, режисер і перекладач Алла Рибікова, яка у формі відкритої лекції розкаже про сучасний стан німецькомовного драматургічного процесу.

Відбудеться у рамках фестивалю і конкурс. «Драбина» обиратиме найяскравіших у чотирьох номінаціях: «Кращий актор», «Кращий режисер», «Краща театральна композиція» та «Глядацька симпатія».

Також на відвідувачів «Драбини-2010» чекають презентація порталу-соціальної мережі «atheatre.com.ua – український театральний простір»; читання п’єс Семюеля Беккета (у перекладі Лева Грицюка), творча зустріч і презентація книги «Форми» драматурга Павла Ар’є; VI Театралізовані літературні читання «Пожежна Драбина: fashion-вірш»...